Profil użytkownika kinomaniak

Take This Waltz (2011)

Pełno w tym filmie niebanalnych, pomysowych scen, które sprawiają, że produkcja wyróżnia się na tle innych o podobnej tematyce. Jest oryginalnie i to mnie przekonało.

Serbuan maut (2011)

Mocne kino akcji na rozpoczęcie OFF Plus Camera.

Debiutanci (2010)

W tym filmie tkwi jakaś pozytywna energia. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak urzeka.

Win Win (2011)

Niestety nie tak dobry jak "Dróżnik" i "Spotkanie", ale i tak warto obejrzeć.

Kolejny rok (2010)

Film o tym, że starość to nie radość, ale i o tym, że radością też być może. Wiarygodny obraz. Momentami przygnębiający, zwłaszcze, że ma się niewiele ponad dwadzieścia lat i do starości daleko.

Constans (1980)

Dramat człowieka, który niezmiennie trzyma się swoich racji podczas, gdy otaczający świat kusi go do dostosowania się do panujących okoliczności.

Siódma pieczęć (1957)

Motyw gry w szachy - mistrzostwo świata.

Jak zostać królem (2010)

Colin Firth wciąż wymiata aktorsko.

Zabiłem moją matkę (2009)

Obraz trudnych relacji z matką. Chęć uwolnienia się spod jej skrzydeł, a po przeciwniej stronie pragnienie akceptacji przez nią poczynań chłopaka. Udany debiut Dolana z wysmakowanymi zdjęciami i kapitalnie dobraną muzyką.

Looking for Eric (2009)

Ciekawe połączenie dramatu z komedią. Z jednej strony obraz o utracie bliskiej osoby i próbach odzyskiwania jej, a właściwie straconego czasu. Z drugiej zaś komediowy wątek, który udowadnia, że na kumplach zawsze można polegać. Obraz o tym, że jednak zawsze jest jakieś wyjście. I nawet beznadziejny problem można rozwiązać.

Soul Kitchen (2009)

Spora dawka energii. Elektryzująca muzyka to niewątpliwie największy atut owej produkcji.

Mr. Nobody (2009)

Pod względem wizualnym można się zachwycać, muzyka też przyjemna dla ucha. Filozoficzne rozważania nad rolą przypadku w życiu, w zasadzie również niczego sobie, ale czegoś w tej wizji brakuje. Nie porwał mnie ten film, a na to liczyłem.

Nazywam się Khan (2010)

Film trzeba odbierać w kategoriach baśniowych, bo tylko wtedy dostrzeżemy piękno historii. Może i jest mało realnie, ale jest baśniowo. Ten obraz to takie błądzenie w obłokach. No i kilka istotnych kwestii też poruszono.

Zniknięcie (2008)

Hipnotyzująca muzyka organowa - choćby tylko dlatego warto zapoznać się z tą produkcją.

Edward Nożycoręki (1990)

Niezapomniany film z dzieciństwa. Urok pozostał :)